Twins oN Tour & Red Bull

Wróć

5

 likes
Udostępnij ten post:

PONAD 70 DRUŻYN Z POLSKI MARZY O AUTOSTOPOWEJ PODRÓŻY ŻYCIA

INTERNAUCI ZADECYDUJĄ, KTO ZNAJDZIE SIĘ W FINALE „RED BULL CAN YOU MAKE IT?”

Faza nadsyłania zgłoszeń do „Red Bull Can You Make It?” właśnie dobiegła końca. Piętnastego lutego rozpoczęło się głosowanie internetowe, które potrwa do 25 lutego
i ostatecznie wyłoni najlepsze drużyny. Setki kandydatów uchwyciły na nagraniu swoją osobowość i zamiłowanie do podróży, a następnie zgłosiły swoje klipy w nadziei na możliwość podjęcia przygody życia. Teraz to od internautów zależy, kto w kwietniu spakuje swoje rzeczy i rozpocznie spektakularną wyprawę po Europie.

Ponad 3000 drużyn z całego świata zgłosiło się do udziału w nietypowym wyścigu „Red Bull Can You Make It?”! Wśród nich znajduje się krakowska grupa zapalonych globtroterów, studentów których sposobem na życie jest wieczne podróżowanie. Space for Dream Team, bo o nich mowa, pragną godnie reprezentować Polskę i krakowski AGH, gdyż w skład drużyny wchodzi dwójka studentów tejże uczelni. Wojciech Mura, student Zarządzania i inżynierii produkcji na GiG, który 23 czerwca 2015 roku wrócił z 15-miesięcznej wyprawy przez Pacyfik, odwiedzając m.in. Panamę, Kostarykę, Galapagos, czy Nową Zelandię oraz Katarzyna Kowalczyk, studentka Budownictwa na WGiG, pasjonatka samotnych podróży po Afryce i współautorka bloga podróżniczego Twins oN Tour . Podróżnicy tym razem postanowili połączyć swoje siły i wyruszyć na podbój Europy. Aby umożliwić im spełnienie marzeń i wykazanie się w tym nietypowym wyścigu wystarczy wejść w podany link, obejrzeć ich zapierający dech w piersiach minutowy film zgłoszeniowy i ‘dać lajka’.

Drużyny stoczą teraz zawziętą walkę o głosy internautów na poziomie krajowym – tylko 40 ekip przejdzie do kolejnego etapu. Następnie sędziowie wybiorą 3 drużyny, które wystartują w „Red Bull Can You Make It?”. Polskie jury składa się z rapera Stasiaka, snowboardera Wojtka „Gniazdo” Pawlusiaka oraz blogera podróżniczego Marcina Mossakowskiego (http://livealife.pl/). Łącznie w autostopową podróż życia wyruszy 164 ekip studenckich z całego świata.

Miłośnicy podróżowania, którzy przegapili ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń, mogą wziąć udział w wyścigu na mocy Dzikiej Karty, która będzie przyznana przez partnera projektu firmę Contiki. Możliwość nadsyłania zgłoszeń do drużyny Contiki rozpoczęła się 18 stycznia i potrwa do 21 lutego 2016 r. O Dziką Kartę ubiegać mogą się mieszkańcy wszystkich krajów, którzy w dniu wyboru zwycięzcy mają ukończone od 18 do 35 lat. Firma Contiki wybierze 3 osoby, które automatycznie dołączą do rywalizacji jako 165. drużyna.