29
sie-2016

Twins on Tour w Tandem Pub

Wydarzenia   /   Tags: , ,

Karolina Kowalczyk z Twins oN Tour w Tandem Pub w poznaniu: opowieść o USA i Meksyku

Karolina jest jedną połówką bliźniaczego duetu Twins oN Tour i uwielbia wszystko, co łączy się z hiszpańskojęzyczną kulturą.

W Tandem Pub opowie Wam o swojej półrocznej podróży po Peru – krainie starożytnych Inków. Podczas swojej prelekcji postara się nie tylko przywołać ducha peruwiańskiej podróży, ale także pokazać, że takie spełnienie marzeń jest z zasięgu ręki wszystkich, którzy tego pragną.

WSTĘP FREE!

Tak Karolina pisze o swojej podróży:

„W tym czasie oprócz studiów, zwiedziłam niemal całe Peru oraz część Boliwii i Ekwadoru.
Przez pół roku chłonęłam uroki byłego imperiów Inków, poznając jego historię, religię i tradycję.
Słuchałam szumu fal Pacyfiku i chwytających za serce melodii keczuańskich pieśni.
Wspinałam się na Andyjskie szczyty i lodowce; podziwiałam błękit lagun i zieloność amazońskiej dżungli.
Wędrując śladami Indian Keczua rozwiązywałam zagadki tajemniczych linii z Nazca oraz niezdobytego przez konkwistadorów Machu Picchu – symbolu i twierdzy inkaskiej potęgi, na zboczach którego pasą się swobodnie alpaki i lamy. Smakowałam nieznanych mi dotąd, prawdziwie egzotycznych potraw na czele ze świnką morską i surową rybą w tygrysim soku, czyli ceviche.
Poznawałam życie lokalnych ludzi, ich zwyczaje i folklor, a podczas podróży atostopem do Boliwii na własnej skórze zaznałam niezwykłej gościnności peruwiańskich weselników, z którymi piłam tradycyjne, regionalne trunki i tańczyłam w rytm biesiadnych melodii.
Głaskałam lamy i alpaki, słuchałam opowieści wędrownych kupców i kolekcjonowałam różne warianty peruwiańskiej waluty.
Za jednego sola jeździłam rozklekotanym tuk tukiem stojąc w limeńskich korkach nawet do północy.
U przydrożnych sprzedawców posilałam się kanapkami z awokado i przepijałam je ziołowym emoliente.
A najlepsze, że podczas doświadczania tych wszystkich cudowności nie byłam sama – na mojej drodze twarzyszyli mi wyjątkowi ludzie z przeróżnych zakątków świata, którzy na zawsze pozostaną w mojej pamięci.
W Peru, odkryłam także, że dzięki meksykańskim przyprawom owoce i słodycze lepiej smakują w pikantnej odsłonie, narodowością, która najlepiej tańczy salsę są Kolumbijczycy oraz że liście koki są dobre na żołądek i chorobę wysokościową.

I można by tak mnożyć przykłady w nieskończoność, ale nic nie odda uroku chwil, których tak naprawdę może doświadczyć każdy.”

Kasia
Studentka Budownictwa na AGH, pasjonatka wspinaczki i fotografii; francuskojęzyczna strona duetu. Bez pamięci zakochana w Afryce, fascynatka Teorii Wielkiego Wybuchu.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec